Apie biožidinius: kodėl tai yra geras sprendimas?

0 28

Daugelis svajoja savo namuose susikurti kiek įmanoma malonesnę aplinką, kuri leistų po darbų jaustis lyg poilsio oazėje. Kad namai būtų jaukūs, dažnai reikia detalių, kurios nebūtinai yra pastebimos, tačiau užtikrina gerą savijautą. Tarkime, malonią aplinką gali padėti kurti ir dailūs paveikslai, kitos dekoracijos ar švelnios spalvos, bet nepamirškime kokia svarbi gali būti ir rekuperacija ar šiluma. Puikus vėdinimas ir tinkama rekuperacinė sistema padės visuomet kvėpuoti šviežiu ir grynu oru, todėl jaustis savo namuose galima kur kas geriau. Šiluma – būtina sąlyga. Juk niekada nebus jauku šaltuose namuose žiemos metu.

Šilumai namuose užtikrinti, gali padėti labai daug būdų. Pirmiausia, tai daugeliui aktualūs būna katilai, kurių pasirinkimas yra be galo didelis. Jie gali būti kūrenami skirtingu kuru, todėl atsirinkti dėmesio verčiausią variantą galima vertinant patogumą ir, žinoma, biudžeto galimybes. Kai kurie katilai gali kainuoti brangiau įrenginėjant, tačiau sutaupyti pinigų mokant sąskaitas už šildymą ir atvirkščiai, tad kiekvienas renkasi savo prioritetus. Visgi tarp jaukių ir dailių šildymo variantų visuomet atsiranda ir židiniai, kurie iki šiol vis dar pasirenkami nuosavuose namuose. Deja, bet tiek židiniai, tiek krosnelės negali būti įrengiami butuose ar kai kuriuose kituose patalpose, todėl vienas geriausių pasirinkimų tokiais atvejais gali būti biožidiniai.

Biožidiniai yra kūrenami biokuru, todėl galima džiaugtis tuo, jog jiems nėra reikalingi kaminai. Tai reiškia, kad jis neišskirs dūmų, todėl galima tokį modernų sprendimą turėti tiesiog bute. Įrengti jį galima net ir ofise ar bet kokioje kitoje patalpoje. Norint, kad tai būtų puikus šilumos šaltinis, reikia suprasti, kad jis apšildyti gali nedideles patalpas, todėl nebus veiksmingas variantas dideliuose namuose, nebent šildoma būtų tik jų dalis. Daugelis biožidinius dar vadina dekoratyviniais židiniais. Degdami bioetanolio garai imituoja tikros liepsnos grožį ir sukuria labai jaukų ir malonų vaizdą. Taigi, su biožidiniu tikrai galima džiaugtis malonesniais namais. Jį montuoti galima bet kur, kur tik patogu. Svarbiausias dalykas yra išlaikyti atstumus nuo televizorių ar panašių įrenginių – juos skirti turi bent 60 centimetrų.

Komentarai
Kraunama...