Apsauga nuo viruso: svarbiausia kaukės ir dezinfekcinis skystis

0 9

Apsisaugojimas nuo viruso gali būti visai paprastas, jei pasirenkamos tinkamos apsaugos priemonės. Pasaulyje siaučiant koronavirusui gana sunku apie tai negalvoti. Kyla daug klausimų kaip reikėtų maksimaliai apsisaugoti nuo užsikrėtimų, tačiau šimtaprocentinės apsaugos atrasti neįmanoma. Geriausias sprendimas yra apsauginės kaukės, kurios leidžia džiaugtis geriau apsaugotais kvėpavimo takais, todėl ir tikimybė susirgti sumažėja. Deja, kaukės yra skirtingos, todėl jas rinktis reikia atsakingai. Kol vieni naudoja vienkartines kaukes keliasdešimt kartų, kiti perka medžiagines, o dalis džiaugiasi veiksmingiausiais tituluojamais respiratoriais. Tiesa ta, kad galima pastebėti, jog kai kurie žmonės daro daug klaidų kaukių naudojime, pasirinkime, todėl reikėtų kiekvienam daugiau pasidomėti apie galimybes ir kaukių pasirinkimą.

Vienkartinės kaukės puikiai geba sulaikyti nemažą procentą ore esančių dalelių, todėl jos gali apsaugoti nuo virusų, bakterijų. Žinoma, vienkartinės kaukės veikia ne itin ilga, nes jos sudrėkusios tampa nebeefektyvia pagalba prieš virusus. Taigi, vienkartinės kaukės rekomenduojamos tik porai valandų, o po pasinaudojimo turi būti išmetamos, nes antram kartui jos nėra tinkamos naudoti. Kai kurie nesupranta jo veikimo principo, todėl naudoja kaukes keliasdešimt kartų.

Respiratoriai yra geriausios apsauginės kaukės, kurios puikiai priglunda prie veido ir nepalieka tarpų nefiltruotam orui skverbtis. Jos prisitaiko prie kiekvieno ir leidžia džiaugtis švaresniu įkvepiamu oru. Jeigu norisi geriausios apsaugos, visuomet siūloma rinktis būtent FFP3 ar FFP2 respiratorius, nes jie saugo dėvintįjį nuo nešvaraus aplinkos oro.

Medžiaginės kaukės turi būti naudojamos tik tuomet, kai nėra kito varianto, tačiau jos neapsaugos sveiko žmogaus, jei jis kontaktuos su sergančiuoju, kuris yra be kaukės. Taigi, visuomet verta pagalvoti apie tai, jog norint save apsaugoti, reikia pasidomėti kokie pasirinkimai būtų geriausi. Šalia apsauginių kaukių labai svarbu visuomet dezinfekuoti rankas. Jos turi būti švarios, kad su jomis nebūtų liečiamas veidas. Kadangi rankomis nuolat liečiami įvairiausi paviršiai net ir viešose vietose, su savimi turėti dezinfekcinio skysčio visuomet pravers.

Norint dar didesnės apsaugos, verta naudoti veido skydus – jie pridengia burna bei nosį dar labiau, o taip pat apsaugo akis. Pirštinės parduotuvėje, kur visi produktai daugelio apčiupinėti irgi gali būti puiki apsauga.

Komentarai
Kraunama...