Apsauginės kaukės kasdienybėje

0 3

Šių metų vasarai įpusėjus, tikėtina, visai greitai apsauginės kaukės ir vėl bus privalomos nešioti viešose vietose. Žinoma, nedaugelį džiugina tokios pranašystės, tačiau nuo karantino praėjus kuriam laikui, koronavirusu užsikrėtusių padaugėjo. Dėl šios priežasties tenka imtis veiksmų daugeliui šalių. Antra koronaviruso banga buvo pranašauta dar pirmajai nepraėjus, todėl negalima sakyti, jog privalomų kaukių  grąžinimas yra netikėtas. Šį kartą sprendimai nėra tokie griežti ir kaukės bus privalomos ne visur. Žinoma, puikia rekomendacija vis dar išliko bandymas likti namuose, nekontaktavimas su kitais žmonėmis. Būtent tai leidžia užsitikrinti, jog nebus užsikrečiama. Visgi ne kiekvienas tokias galimybes turi, todėl reikia žinoti kokios priemonės sukuria maksimalią galimą apsaugą nuo viruso ir kur apsauginės kaukės bus privalomos dabar?

Privalomos kaukės taps nuo rugpjūčio 1 dienos, tačiau tai nebus taip griežta kaip karantino metu. Kaukės dėvimos turės būti uždarose, viešose vietose, kur užsikrėsti virusu tikimybė yra didžiausia. Viešajame transporte ir parduotuvėse dėvėti kaukes ypač būtina, nes dažnai žmonės tokiose vietose nesilaiko saugaus atstumo. Išskirtiniai atvejai yra viešojo maitinimo įstaigose, kuriose bus galima kaukę nusiimti tam, kad būtų galima valgyti. Taip pat nusiimti kaukę leidžiama ir kitose įmonėse, kuriose negali būti atliekamos kai kurios paslaugos dėvint kaukę. Pavyzdžiui, grožio salone kaukės galima nedėvėti, jei paslauga yra barzdos tvarkymas. Taigi, nors privalomos apsauginės kaukės sugrįžta, dėl jų dėvėjimo yra nemažai išimčių.

Labai prašoma visų laikytis etiketo čiaudėjant ar kosėjant, visgi tai gali būti pavojinga kitiems asmenimis. Pasitaiko žmonių, kurie net nežino, jog serga, nes nejaučiami jokie simptomai. Tačiau kitiems virusas gali būti daug pavojingesnis, o kadangi žinoti iš anksto kaip kiekvieno žmogaus organizmas sureaguotų į jį nėra įmanoma, apsauginės kaukės, higiena ir etiketas yra pagrindiniai dalykai, į kuriuos rankos numoti nevalia. Kaip papildomą apsaugą galima naudoti pirštines arba veido skydą. Šie dalykai dažnai naudojami medikų bei parduotuvių personalo, kadangi per dieną tenka kontaktuoti su dideliu kiekiu žmonių. Tačiau norint geresnės apsaugos, galima šias priemones naudoti visiems jaučiantiems poreikį.

Komentarai
Kraunama...