Apsisaugojimas nuo viruso

0 2

Šie metai visam pasauliui prasidėjo nelengvai. Koronavirusas tikrai nebuvo nuspėjamas dalykas, todėl sukrėtė daugelį. Kurį laiką buvo sunku suprasti kaip reikėtų reaguoti į situaciją ir jai atsilaikyti, nes tai buvo gana netikėtas įvykis kiekvieno gyvenime. Šis virusas buvo pavojingas kiekvienam, kurio imunitetas nebuvo itin stiprus. Kadangi kasdien buvo pranešama vis apie daugiau mirčių, panika greitai užvaldė daugelį. Kadangi ši situacija dar iki šiol kelia daug klausimų, labai svarbu nepamiršti apsauginių priemonių tam, kad viruso būtų išvengta ir jis neplistų. Nors karantinas jau baigėsi, saugoti savo sveikatą vis dar reikia atsakingai, todėl viešose vietose rekomenduoja nuolat dėvėti kaukę ir net imtis kitų apsauginių priemonių.

Vienas geriausių būdų saugotis yra apsauginė kaukė. Jos atmainų yra ganėtinai daug. Vieni jas siuvasi, kiti naudoja vienkartines, popierines, medicinines ir panašias kaukes. Tačiau geriausios priemonės apsaugojančios nuo apsikrėtimo yra FFP3 respiratoriai, kurie labai puikiai filtruoja orą, taip užtikrindami, jog virusas nepateks į kvėpavimo takus. Nors šimtu procentu užtikrinti apsaugos respiratoriai negali, tačiau tai daug veiksmingesnė priemonė nei visos kitos. Paprastos medicininės veido kaukės yra veiksmingos trumpą laiką, nes joms sudrėkus, jos gali nesunkiai praleisti virusus bei bakterijas. Žinoma, apsipirkimui parduotuvėje tai tikrai užtektina apsauga.

Būnant viešoje vietoje ilgesnį laiką visgi daugiau naudos gali turėti FFP3 respiratoriai, kurie turint kontaktą su žmonėmis yra patikimesni. Taip pat nebloga apsauga gali būti ir FFP2 respiratoriai, kurie yra mažiau efektyvus. Palyginimui verta žinoti, jog FFP2 filtruoja 95 procentus ore esančių dalelių, o FFP3 respiratoriai filtruoja 99 procentus. Jie ilgą laiką naudojami medicinos srityje, todėl tikrai naudojant kasdienybėje gali padėti apsisaugoti.

Pati neefektyviausia priemonė norint apsisaugoti nuo viruso yra medžiaginės kaukės, kurios kontakto metu tikrai nesustabdytų viruso patekimo į kvėpavimo takus. Tačiau net ir tokiu atveju specialistai sako, jog jos geriau nei nieko, nes apsaugo kitus žmones. Taip mažesnė tikimybė, jog sergantys su kauke apkrėstų kitus, todėl, galima sakyti, kad medžiaginės kaukės gali padėti nustoti plisti virusui, tačiau esant galimybei geriau rinktis kokybiškesnes priemones.

Komentarai
Kraunama...