Baldai vaikų kambariui ir ergonomikos parametrai

0 24

Vaikų kambaryje visuomet būna ir darbo vieta, kurioje mokomasi, piešiama, daromi namų darbai, todėl kaip ir mokykloje, taip ir namuose tenka praleisti kurį laiką sėdint prie stalo. Ilgas sėdėjimas prie stalo nėra sveikas, ypač jei nepalaikoma taisyklinga laikysena. Mokymuisi svarbi ne tik vaiko kambario aplinka, bet ir baldai, prie kurių tenka praleisti dalį dienos. Norint, kad taisyklingą laikyseną vaikui išlaikyti būtų kiek įmanoma lengviau, reikia parinkti tinkamus baldus, kurie derintųsi prie vaiko ūgio. Aplinka, baldai, apšvietimas ir daugelis kitų dalykų vaiko kambaryje turi daug įtakos ne tik tam kaip vaikas koncentruosis į veiklą, bet ir sveikatai. Šiais laikais sukurti puikią aplinką ne taip sunku – gaminami elektriniai stalai, reguliuojamo aukščio kėdės ir kiti ergonomiški baldai, svarbiausia viską tinkamai išsirinkti.

Apšvietimas kambaryje visuomet turi būti labai kokybiškas. Rekomenduojama dienos metu pasirūpinti, kad į kambarį patektų kuo daugiau natūralios šviesos, todėl vaikų kambariuose puikiai tinka didelis langas. Dirbtinės šviesos dažnai reikalingos vakarais, tad jeigu pasitaiko, kad vaikas ką nors prie stalo daro ilgai, reikia pasirūpinti ir itin kokybiška dirbtina šviesa kambaryje. Kad akims tektų kuo mažiau krūvio, reikėtų apsaugoti stalą nuo šešėlių, todėl jei jis statomas prie lango, reikėtų, kad palangė nebūtų nukauta daiktais. Taip pat vaikui rašant, skaitant, piešiant šviesa turėti sklisti iš kairės arba dešinės, priklausomai nuo to ar vaikas kairiarankis ar dešiniarankis – kairiarankiui iš dešinės, dešiniarankiui iš kairės.

Baldai visuomet yra didelis galvos skausmas, nes pasirinkimas yra netgi labai didelis ir vis didėja. Tačiau norintiems sutaupyti labiau tiks reguliuojamo aukščio elektriniai stalai, kurie labai lengvai prisiderina prie vaiko ūgio. Nors investicija būna didesnė nei į paprastą stalą, tačiau verta atsižvelgti, kad reguliuojamas stalas bus naudojamas labai ilgai vaikui augant, o paprastą stalą vaikui paaugus reikėtų keisti nuolat. Taigi, galiausiai elektriniai stalai gaunasi pigesni, jei skaičiuojamas biudžetas, išleidžiamas viso vaiko mokyklinio amžiaus metu. Beveik visos kėdės dabar yra reguliuojamos, svarbiausia atminti, kad jaunam vaikui nereikėtų naudoti besisukančios kėdės.

Komentarai
Kraunama...