Darbas užsienyje: patarimai vykstantiems pirmą kartą

0 32

Dažnai darbas užsienyje vilioja daugelį žmonių žadamu atlyginimu, todėl tiek vasaromis, tiek kitais metų laikais žmonės imasi laikino arba pastovaus darbo užsienio šalyse. Vieni grįžta po kelių mėnesių užsidirbę tiek pinigų, kiek planavo, o kiti net ir pasilieka gyventi kitoje šalyje. Kartais išvykstantieji net negalvoja apie pasilikimą, tačiau palankios darbo sąlygos, aukšta gyvenimo kokybė ir greitais pripratimas gali pakeisti ir didžiausio skeptiko norus. Baisiausia yra tokiam sprendimui pasiryžti ir priprasti prie šalies vos į ją atvykus, o kai šie dalykai būna išpildyti nebelieka baimės ir pasilikti. Vykstantiems pirma kartą, darbas užsienyje atrodo kaip tikras iššūkis, tad sužinokite kaip išvengti streso, kuris kyla atvykus į nepažįstamą šalį.

Pirmas ir svarbiausias dalykas yra domėjimasis šalimi į kurią vykstama. Kitokiu atveju pirmos dienos naujoje šalyje būna gąsdinančios, o visos laisvos valandos skiriamos būtent tam domėjimuisi, kuris galėjo būti atliktas anksčiau. Interneto pagalba labai nesunku sužinoti ne tik šalies istoriją, bet ir kainas, potencialių būstų vietas, lankytinas vietas, darbo vietą ir dar daugelį kitų aktualių dalykų. Kai šalyje atsirandama bent kiek apie ją nusimanant, nepatiriamas toks didelis kultūrinis šokas, o tam tikri dalykai atrodo jau pažįstami. Tikrai verta pasidomėti šalimi tam, kad geriau joje jaustumėtės jau nuo pirmųjų dienų.

Darbas užsienyje ne visuomet garantuoja gyvenamąją vietą bei maitinimą, todėl kartais tenka tuo pasirūpinti pačiam. Jei neturite draugų ar giminaičių šalyje, į kurią vykstama, reikia nepamiršti būstą susirasti iš anksto. Taip pat dažnai patariama nepamiršti pasidomėti šalies įstatymais, draudimais, finansinėmis paramomis, atlyginimu ir panašiais dalykais, nes tokie dalykai gali skirtis kiekvienoje šalyje. Pravartu nepamiršti atvykus turėti ir santaupų, kad nepatikus, netikus darbo sąlygoms ar nepritapus, galėtumėte grįžti.

Norint būti idealiai pasiruošus iškeliavimui į kitą šalį arba norint sužinoti kokia buvo kitų žmonių patirti joje, visuomet internetu nesunku surasti patirtimi galinčių pasidalinti žmonių. Socialiniuose tinkluose tikrai pavyks rasti žmogų, kuris noriai pasidalintų savo gyvenimo užsienyje patirtimi.

Komentarai
Kraunama...