Darbo drabužiai – apsauga kūnui

0 15

Fizinis darbas sunkiose profesijose tikrai gali smarkiai atsiliepti sveikatai. Dirbantys statybų sektoriuje ar mechanikos bei kitų, techninių sričių profesijose puikiai žino, kad be specialios aprangos savo darbą dirbti būtų nelengva. Visgi šie darbai turi savo rizikų, o apranga padeda jas sumažinti ar net išvengti. Pavyzdžiui, statybų aplinkoje dažnai pilna aštrių daiktų, technikos, reikia nešioti sunkesnius daiktus, todėl su paprastomis kelnėmis ar šortais per dieną būtų galima nesunkiai apsidraskyti, įsidurti. Paprasti batai neapsaugotų nuo traumos, jei ant kojos būtų užmetamas sunkus daiktas. Darbo drabužiai būna kietesni, sukurti darbinei aplinkai, todėl galėsite kliudyti aštresnius daiktus ir nebijoti, kad apranga suplyš ar susižeisite. Avalynė užtikrins, kad nukritę daiktai padarytų kuo mažiau žalos, o darbo pirštinės užtikrins, kad po visos dienos rankos nebus paraudonavusios, nusitrynusios. Apranga tikrai labai svarbus aspektas dirbantiems sunkesnius darbus tam tikromis sąlygomis.

Dirbant itin šaltoje aplinkoje, greičiausiai puikiai suprantama, kad užsidėti kelių paprastų megztinių tikrai neužteks, o ir toks apsišildymo būdas yra labai nepatogus, nes varžytų judesius, kas fiziniame darbe yra labai nepatogu. Dėl šios priežasties reikia rinktis itin kokybišką medžiagą, kuri saugotų nuo šalčio, bet neturėtų įtakos judesiams ir jų suprastėjimui. Šalčiui ir drėgmei nepralaidžios medžiagos kombinezonas, kelnės tikrai tikrų, todėl būtina prieš perkant į šiuos kriterijus atsižvelgti. Vieni darbo drabužiai yra skirti dirbti prie minus 2 laipsnių temperatūros, kiti prie minus 25 laipsnių, tad turite žinoti kas bus optimalu jums jūsų darbo vietoje. Jei daug judate geriau pirkti ne tokią šiltą aprangą, kadangi judant tikrai bus apšylama. Kad nešaltų rankos, pravers darbo pirštinės, tad pagalvokite apie patogų, tinkamo dydžio variantą.

Jei dirbama lauke žvarbiu oru, kai lyja, pučia vėjas, darbo pirštinės taip pat privalomas turėti dalykas. Rankoms nušalus tikrai nebus smagu dirbti, o per jas ir visas kūnas gali būti labiau pažeidžiamas. Darbo pirštinės, žinoma, turi būti tvirtesnės medžiagos jei dirbate su kokia nors technika, kad nereikėtų vos po dienos jų keisti. Kombinezonas ar kiti pasirenkami rūbai turėtų būti neperšlampami, kitaip jau po poros minučių nebebus patogu dirbti. Poliesterio bei nailono audiniai būtų geriausias pasirinkimas, nes leidžia odai kvėpuoti, tačiau neperšlampa.

Komentarai
Kraunama...