Darbo rūbai skirtingais sezonais

0 43

Drabužiai svarbūs ne tik tuomet, kai reikia ruoštis į svečius, darbo pokalbį ar susitikimui su draugais. Kad ir kaip dažnai rūbai perkami su intencija pasipuošti, reikėtų nepamiršti jų pagrindinio tikslo – leisti džiaugtis kūnui malonia temperatūrą skirtingais sezonais ir apsaugoti nuo aplinkos veiksnių, kurie gali padaryti žalos. Būtent tuomet galima suprasti kodėl tokiais svarbiais tampa darbo rūbai. Nesunku pastebėti, kad tikrai ne visada visi darbui pasirenka paprasčiausias, minkštas treningo kelnes. Jos nėra itin apsaugančios, jei dirbama statybų srityje, meistraujama ar dažnai kilnojami kokie nors daiktai, ypač aštrūs. Paprastas kelnes nesunku pradurti, perplėšti, o darbo rūbai dažniausiai būna kietos medžiagos, kuri nuo daugelio neigiamų veiksnių nesunkiai apsaugo. Jų taip lengvai nepradursi palietus aštrų daiktą ar kokią nors techniką, o ir darbo metu nereikia galvoti apie tai ar nieko neatsitiks drabužiams, nes turimi būtent tam ir skirti rūbai. Darbo batai irgi vienas iš svarbiausių dalykų norint pilnavertiškai dėmesį skirti tik darbui, todėl visais sezonais būtina derinti savo aprangą prie oro ir darbo specifikos.

Pavasaris būna ganėtinai malonus sezonas aprangos atžvilgiu. Nebereikia daug sluoksnių, rūbai gali būti lengvesni, plonesni, todėl galima džiaugtis patogesnėmis darbo sąlygomis. Žinoma, atšilus orams nereiškia, kad statybų srityje bus galima dirbti su šortais norint išlaikyti saugumą, todėl verta paieškoti plonesnio puskombinezonio, kuris vis dar saugotų nuo aplinkos, tačiau nebūtų toks šiltas ar nepatogus. Marškinėlius rinktis galima įvairiausius, dažnai pasirenkama trumpomis rankovėmis jei darbo daugiau, nes judant pakankamai sušylama. Jei oras vėsesnis ilgesnės rankovės bus kiek protingesnis pasirinkimas, nenorint susirgti. Darbo batai gali būti tiesiog aulinukai, kurie būna skirti darbams ir yra kietesni, apsaugantys nuo smūgių – tai itin svarbu kilnojantiems sunkesnius daiktus. Vasaros metu, jei yra itin tvanku, greičiausiai su kelnėmis ištverti būna sunku, todėl rinktis galima kelnes, kurios vos žemiau nei keliai. Tai nėra pats geriausias variantas, nes blauzdos lieka pažeidžiamos, tačiau karštis gali varginti būnant su kelnėmis.

Žiemos metu labai praversti gali termo rūbai. Žinoma, jie gali būti puikiai pritaikomi ir rudens metu. Kadangi tokie rūbai praleidžia prakaitą, bet nesušlampa, būna mažesnė tikimybė, jog sušilus būsite perpūsti. Nereikia žiema rengtis kelių sluoksnių megztinių, tačiau darbinis švarkas ant marškinėlių ilgomis rankovėmis yra būtinas. Be abejonės, jei darbo mažiau ir judėti beveik nereikia, darbo rūbų reikia kur kas daugiau, kad nesušaltumėte. Darbo batai išlieka tokie patys, tiesiog verta paieškoti jų su apšiltinimu, jog nesušaltumėte.

Komentarai
Kraunama...