Dažnai pasitaikančios miego problemos vaikams

0 153

Vaikams kaip ir suaugusiems kartais atsiranda nemiga, nesugebėjimas užmigti ar ilgai išmiegoti. Ne visuomet, bet dažnai pasitaiko sutrikimai, kuriuos nustatyti nesunku patiems pagal pasireiškiančius simptomus, o įveikti galima paprasčiausiais būdais.

Kartais vaikams pasireiškia nemiga, kai yra atsiradusi alergija kokiam nors maistui. Mažiems vaikams dažniausiai pasireiškianti alergija būna būtent karvės pienui. Vėliau ta alergija tikrai praeina, bet kol ji yra vaikams būna sunku užmigti. Jie dažniausiai pabunda labai vėlai ir labai dažnai prabunda naktimis. Alergiją išaiškinti galite, bet daktaras turi patvirtinti, kad alergija iš tiesų yra. Nustačius tiesiog nebeduokite vaikui karvės pieno ir palaipsniui vaiko nemiga praeina. Taip pat įsitikinkite, kad lovytėje nėra dulkių erkučių, kurioms vaikas taip pat gali būti alergiškas. Tinkama vaikiška patalynė gali užtikrinti, kad erkutės nesiveis vaiko lovytėje.

Miego higienos problemos taip pat pasireiškia sunkiu vaiko užmigimu. Toks vaikas traukia ligas ir dažnai prabunda naktimis, o dienomis būna labai mieguistas ir atrodo pavargęs. Miegą trikdo žaidimai prieš einant miegoti, taip pat dažnai tai reiškia, kad vaikas neturi pastovaus laiko kuomet turi eiti miegoti, o dienos metu pietų miego taip pat miega nereguliariai. Dėl šių priežasčių sutrinka vaiko miegas, todėl svarbu nustatyti laiką, kurio metu vaikas eina miegoti ir keliasi. Taip pat svarbi taisyklinga mityba, patogi lova bei vaikiška patalynė. Sutvarkytas miego rėžimas ir patogumas po truputį sutvarkys šį miego sutrikimą.Miego sutrikimai vaikui gali pasireikšti ir dėl nerimo. Maži vaikai dažnai pyksta, kai yra nutraukiami žaidimai ir reikia eiti miegoti. Kartais juos baugina tai, kad nakčiai jie būna ne su tėvais, o vieni ir dar tamsoje. Problemos gali būti ir gilesnės – išsiskyrę arba dažnai besipykstantys tėvai, ligos ar depresija. Vaikai gali būti sukrėsti ir kitokių įvykių ar kokių nors traumų. Apiplėšimas, artimojo mirtis ar dar kokia nelaimė gali sukurti vaikui baimę būti vieniems ir jie dažniausiai užmiega tuomet, kai kažkas būna šalia. Šiems vaikams nerimo paskatintus miego sutrikimus įveikti galima, tačiau tai reikalauja paguodos ir kantrybės. Versti vaiką likti vienam nereikia, nes per anksti nuėjęs miegoti vaikas, kuris dar nenori miegoti vietoj to, kad užmigtų, jis fantazuoja ir susigalvoja dėl ko jam reiktų nerimauti. Vaikui privaloma sudaryti saugią aplinką, kartais net vaikiška patalynė gali padėti. Vaikas jausdamas, kad jūs kur nors netoliese, lengviau užmigs. Jei vis tiek nepavyksta vaikui užmigti, galima naudoti vaikui saugios homeopatinius preparatus.

Komentarai
Kraunama...