Dažniausiai nutinkantys dujinių katilų gedimai

0 2 485

Prieš galvojant namuose įsirengti dujinį katilą, svarbu pagalvoti apie galimus gedimus, kad galėtumėte įvertinti ar jums šis variantas yra tinkamas ir ar galėsite juo pasirūpinti. Svarbu domėtis, kad būtų lengviau apsispręsti, o gedimui atsiradus būtų lengviau suprasti ko reikia imtis.

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių gedimų yra tai, jog pradeda nebekaisti vanduo. Taip nutinka, nes gedimas atsiranda motorizuotose vožtuvuose ir termostate, atsiranda žemas vandens lygis. Išsiaiškinti kodėl atsirado gedimas galima tik patikrinus tas detales ir slėgį. Apžiūrėjus, kartais problema pasirodo esanti diafragmoje, o kartais ir vožtuvuose, o tuomet gedimas jau būna sunkus ir patiems susitaisyti tikrai nepavyks. Tokiais atvejais specialistas yra būtinas, nes jis jums padarys teisingą patikrą ir sutaisys atsiradusį gedimą ar pakeis reikiamą detalę.

Taip problema gali būti ir ta, jog vanduo bėga iš kažkurios katilo vietos. Net ir menkiausias lašėjimas rodo, kad yra gedimas. Kurioje vietoje yra gedimas galima spręsti iš to, pro kur laša vanduo. Įprastai tai būna siurblio sritis arba vožtuvas. Vožtuvo gedimą inicijuoja didelis vandens slėgis, nes tuomet vanduo patenka per siurblį, todėl jį dažniausiai ir prireikia keisti dėl susidėvėjimo. Jei vanduo laša pro vamzdžius, tuomet reikia patikrinti ar viskas sujungta teisingai.

Dujiniai katilai kartais leidžia neįprastus garsus. Garsai būna atsiranda dėl to, kad sistemoje atsiranda oro, o kartais ir dėl to, jog yra žemas vandens lygis. Rečiau garsai gali atsirasti ir dėl vandens užvirimo ar paprasčiausiai dėl sugedusių vamzdžių. Jei dujiniai katilai leidžia užkaitinimo garsus, galima spręsti, kad sistemoje vanduo perkaista. Tuomet dėl nuosėdų pertekliaus vandens srovė būna sutrikdoma ir vanduo užverda. Tai labai dažna problema, jei gyvenate ten, kur vanduo labai kalkėtas, todėl dujiniai katilai turi būti labai prižiūrimi. Neįprastų garsų nevalia ignoruoti, nes atsiradę gedimai gali išprovokuoti ir dar didesnius, todėl be specialisto apsieiti bus neįmanoma. Su laiku katilo darbas gali darytis vis prastesnis ir nesklandus, todėl daug geriau taisyti katilą vos tik pastebimi pirmieji gedimai.

Komentarai
Kraunama...