Dujinių katilų gedimai

0 192

Dujiniai katilai labai populiarėja, todėl kiekvienas besirenkantis tokį prietaisą turi žinoti dažniausiai pasireiškiančius gedimus. Kartais net ir netinkamas garsas byloja apie gedimą, tačiau to nesupratus galima ir toliau ignoruoti prietaiso problemą ir leisti jam dar labiau sugesti.

Jei pastebėjote, kad išsijunginėja indikatoriaus švieselė, greičiausiai sugedo dujinio katilo termopora ir stabdo dujų patekimą. Tai taip pat gali būti ir daug mažesnė problema, galbūt, ant indikatoriaus švieselės yra susikaupę nemažai nuosėdų. Taigi, reikėtų pabandyti patikrinti dujotiekį ir pažiūrėti ar viskas gerai sujungta į sistemą ir tuomet pabandyti vėl įjungti švieselę. Jei ir toliau šviesa išsijunginėja, tuomet reikia pasikviesti specialistą, kuris lengviau galės įvertinti susidariusį gedimą.

Kartais pasitaiko žemas slėgis, kurį sukelia sistemos gedimai. Visų pirma, reikėtų patikrinti slėgį katile ir pažiūrėti į matuoklį. Jei rodoma mažiau nei 1, gali būti vandens nutekėjimas arba tai gali reikšti, kad sugedo vožtuvai.

Tarp gedimų būna ir tokių nutikimų kaip kondensinio vamzdžio užšalimas. Dujiniai katilai šį vamzdį turi, nes jis atskiria rūgštinį vandenį nuo katilo, kad šis galėtų ištekėti į lauką. Tačiau kartais, kai lauke šalta, šis vamzdis gali užšalti, o apie tai pranešti gali ir pati sistema. Kaip atšildyti šį vamzdį patarimų yra gausybė, jei tik mėgstate naršyti internete. Vis dėl to, jei neturite laiko arba nesate tikti, jog galite patys atsišildyti vamzdį, geriau kreiptis į meistrą, kuriam dujiniai katilai yra labiau pažįstamas prietaisas.

Jei pastebėjote, kad nešyla radiatoriai arba šyla tik kažkuri dalis, reikia patikrinti ar nėra gedimo. Gali būti, kad tiesiog prisikaupė daug nuosėdų ir reikės jas nutekinti, nes kitaip šiluma negalės normaliai pasiskirstyti. Šią procedūrą galima atlikti ir patiems, jei bent kiek nusimanote šioje srityje. Taip pat vienas iš nesklandumų gali būti katilo išsijunginėjimas, tačiau priežasčių kodėl taip nutinka gali būti daugybė. Dujiniai katilai, kurie išsijunginėja būtinai turi patekti į specialistų rankas, nes patiems išspręsti šią problemą būtų labai sunku ar net neįmanoma.

Komentarai
Kraunama...