Ką reikia žinoti prieš ilgą kelionę automobiliu?

0 79

Susidomėjus kelionėmis automobiliu, labai svarbu pasidomėti ir pasiruošimu. Ilgos kelionės nėra lengva, tačiau tai labai smagi patirtis. Kai kurie net mėgsta keliauti tik automobiliais, nes tai suteikia laisvę ir leidžia aplankyti daugiau vietų, miestų ir lankytinų objektų. Ar taip keliaujant sutaupomi pinigai tikrai neaišku, nes kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau, kad atsiranda vis daugiau pasirenkančių būtent tokias keliones – akivaizdu.

Pirmiausias ir svarbiausias dalykas yra automobilių nuoma, kuri jums reikalinga jei neturite savo automobilio arba galvojate, kad ilgus atstumus su sava mašina važiuoti bus labai nepatogu ir gal net per ankšta. Jei automobilių nuoma jums nėra reikalinga, o nuosavas automobilis yra dar gana naujas, techniškai tvarkingas ir saugus, tuomet nuostabu. Žinoma, įvertinkite ir bagažinės dydį ir būtinai savo automobilį patikrinkite servise, kad nebūtų jokių netikėtumų. Jei kas nors blogai, geriau susitvarkyti arba negaišti laiko, jei jo neturite, ir pasinaudoti automobilių nuoma.

Vairuotojas turėtų sustoti pailsėti ir būti ypač atsargus, jei sugalvojo vairuoti ir naktimis, nes tokiu metu suprastėja reakcija. Žinoma, puiku, kai keliaujate ne vienas, o draugas arba žmona gali perimti vairą bent kuriam laikui, kol pailsėsite. Jei vairuojate vienas, daug geriau sustoti pernakvoti kur nors.

Į automobilį geriausia įsidėti kelis reikalingiausius ir universaliausius įrankius, kurie padėtų tam tikrose situacijose. Tuomet galėtumėte bent kiek saugiau jaustis. Senus automobilius geriau papildomai apsidrausti, taip išvengsite nereikalingų išlaidų, jei netyčia nutiktų nelaimė.

Labai svarbu važiuoti pagal savo galimybes ir nevairuoti kai pajaučiate, kad koncentraciją į kelią sumažėjo, nes tai nėra saugu nei jums nei pakeleiviams. Didelis greitis automagistralėse ir greitkelyje reikalauja maksimalaus dėmesio, todėl negalima su tuo juokauti. Geriau ilsėtis daugiau ir pasiekti tikslą lėčiau nei perdėtai skubėti ir labai išvargti. Taip pat kiekvienas vairuotojas turi skirtingą patirtį, tad nauji vairuotojai neturėtų pervertinti savo galimybių tokiose kelionėse, nes tai yra labai nesaugu, o galiausiai gali būti ir nemalonaus įvykio ar avarijos priežastimi.

Komentarai
Kraunama...