Kai kurie negabaritiniai kroviniai gabenami su policijos palyda

0 813

Kokiais atvejais reikia palydos?

Vežėjams gavus brangų krovinį dažnai verta pamastyti ar nereikėtų pasirinkti policijos apsaugos pergabenant krovinį. Įprastai bandant sutaupyti, tokios paslaugos beveik niekas nesirenka ir gabena krovinius be jokios apsaugos, nekreipiant dėmesio į jo vertę. Šioje situacija palyda nėra privaloma, tačiau ją verta apmastyti. Kitais atvejais pasitaiko, kad net ir nebrangų krovini tenka gabenti su policijos priežiūra.

Negabaritiniai kroviniai, kurie yra didesni nei nustatytos normos ar matmenys, turėtų visuomet būti vežami su leidimu, kurį galima gauti iš susisiekimo ministerijos ir savivaldybės pagal esamą tvarką ir nustatytas sąlygas. Įprastai, paprasčiausiu atveju, policijos palyda nėra reikalinga ir su šiuo leidimu gali būti gabenami tiek gabaritiniai, tiek negabaritiniai kroviniai.

Policijos palyda yra reikalinga tais atvejais, kai transporto priemonė yra ypatingai plati, daugiau nei 3,5 metrų arba labai ilga ir peržengia 24 metrų ilgį. Tokiu atveju naktimis arba kai oras įtakoja blogą matomumą, policijos palyda yra privaloma. Taip pat ji privaloma kai negabaritiniai kroviniai yra platesni nei 4 metrai, o ilgis didesnis nei 25 metrai – tokiu atveju palyda būna viso pervežimo metu, nepriklausomai nuo oro ar paros meto. Nors kiti atvejai, kai palyda privaloma nėra nustatyti, tikrai atsiranda atvejų, kai transporto inspekcija skiria privalomą palydą.

Tais atvejais, kai policija lydi negabaritinius krovinius vežančias mašinas, jie užtikrina, kad tiek lydimos transporto priemonės, tiek kiti eismo dalyviai laikysis saugumo sumetimų. Kiekvienas eisme dalyvaujantis transporto priemonės vairuotojas privalo laikytis taisyklių ir atkreipti dėmesį į policijos automobilius, kurių švyturėliai būna įjungti. Dėl šios priežasties kroviniai pervežami saugiau. Policijos palyda atlieka ir atskyrimo funkcija, nes lydimos policijos priemonės būna krovinio priekyje ir už jo, todėl kitiems eismo dalyviams daug lengviau aplenkti krovinį saugiai. Esant reikalui palyda gali sustabdyti eismą, todėl krovinio vežėjui lengviau įveikti sunkius posūkius, siaurus kelius, įkalnes, viadukus, tiltus ar kitus neįprastus kelių ruožus, kuriuos sunku įveikti vežant didelius gabaritus.

Komentarai
Kraunama...