Kaip naudoti apsaugines kaukes?

0 9

Apsauginės kaukės tikrai padeda geriau apsisaugoti nuo ligų, gripų, bakterijų ir dabar itin aktualaus koronaviruso. Jis yra ganėtinai agresyvus ir greitai plintantis visame pasaulyje, todėl sukelia labai daug baimės ir panikos. Mirtys, sunkūs viruso persirgimai tikrai gąsdina viso pasaulio gyventojus, todėl imtasi veiksmų. Karantinas buvo paskelbtas daugelyje šalių, taip pavyko pristabdyti plitimą, kuris vienu momentu buvo pasiekęs labai nesaugius rodiklius. Privalomos apsaugos priemonės viešose vietose, rekomendavimas likti namuose tikrai padėjo. Karantinui pasibaigus kaukės tapo nebeprivalomos, o tik rekomenduojamos, tačiau iš tiesų besirūpinantys savo sveikata kaukes nešioja visuomet, kai eina į viešas vietas, tokias kaip parduotuvė ir panašiai. Kadangi jau ilgą laiką buvo pranašaujama antra viruso banga, o pastaruoju metu užsikrėtusiųjų vis daugėja, greitu metu apsauginės kaukės vėl taps privalomos. Kaip jomis naudotis, jog jos būtų veiksmingos, yra begalės patarimų, kuriuos dalina medikai. Kai kurie vis dar užsideda kaukę neteisingai, kas kelia didelę riziką susirgti.

Dėtis apsaugines kaukes greičiausiai kiekvienas moka, tačiau didelė klaida, į kurią nedaugelis atsižvelgia yra tai, jog ji užsidedama nenusiplovus rankų arba jų nedezinfekavus. Kadangi kaukę tenka keisti kaskart kai ji tampa drėgna, atsiranda klaidų ir čia – atrodo nieko blogo panaudotą kaukę tiesiog nusiimti ir užsidėti naują, tačiau tai sudaro šansą bakterijoms nuo senos kaukės pereiti ant rankų ir tuomet ant naujos kaukės. Tai nėra atsakinga, todėl rekomenduojama į viską žiūrėti rimčiau ir rankų higieną palaikyti itin dažnai.

Labai svarbu apsauginės kaukės nenaudoti antrą kartą, nes ji nebebūna veiksminga ir tampa pavojinga. Iškart siūloma ją išmesti. Taip pat labai svarbu suprasti, kad nėra priemonės, kuri viešoje vietoje visiškai saugotų nuo užsikrėtimo. Save apsaugoti galima tik derinant kelias priemones ir ypač daug dėmesio skiriant higienai. Reikia vengti ir kelionių į tas šalis, kuriose atvejų yra ganėtinai nemažai, nes tai gali padidinti šansus užsikrėsti. Dažnai grįžus iš kitų šalių taip pat rekomenduojama arba yra privaloma ir keturiolikos dienų izoliacija.

Komentarai
Kraunama...