Katilai ir židiniai namų šildymui

0 45

Apsišildyti namus yra būtina, tačiau būdų kaip tą padaryti yra labai daug ir kartais sunku apsispręsti kas bus geriausia būtent jūsų namams. Įvairiausi katilai, dailiausi židiniai gali būti puikus sprendimas, tačiau suprasti kas geriausia sunku tol, kol neįvertinami esami poreikiai ir norai savo namuose. Katilas – labai paprastas sprendimas, kuris greičiausiai atsiras nedidelėje namų patalpoje arba tiesiog rūsyje, o su židiniu viskas yra kiek sudėtingiau. Tokia sistema dažniausiai turi būti svetainėje, kur būtų puikiai matoma. Visgi židiniai yra interjero puošmena, kurią dažniausiai norima pabrėžti. Taigi, pirmiausia reikia pagalvoti ar norisi židinio suteikiamo jaukumo namuose ar užtenka namų apsišildymo paprastesniu būdu.

Svarbu nepamiršti, jog pasirinkus malkomis ar dujomis kūrenamus židinius, privalomi kaminai, todėl jei namuose toks dalykas nėra įrengtas, jo tikrai prireiks. Su daugeliu katilų irgi viskas yra labai panašiai. Vieninteliai atvejai, kai kaminai nebūtini yra tuomet, kai pasirenkamas židinys, kurio veikimas paremtas elektra. Žinoma, yra žmonių, kurie renkasi elektrą, bet daugelis pasiilgsta tikros liepsnos vaizdo, todėl kūrenimas malkomis vis dar yra populiariausias pasirinkimas. Nepatogumas tik tas, jog reikia nuolat rūpintis malkomis, turėti vietos joms susidėti. Elektrinis pasirinkimas yra kiek patogesnis vien todėl, kad liepsnos vaizdas būna gana tikroviškas, o rūpintis beveik nieko nereikia. Taip pat su elektriniu židiniu nereikalingi kaminai, todėl nereikia skirti dėmesio jų valymui. Tai irgi yra labai svarbu tam, jog būtų įsivertinta kas namuose tiks labiausiai.

Jei pasirenkami katilai, reikia pagalvoti apie kurą, kuriuo jie bus varomi. Jų yra kur kas daugiau rūšių nei židinių, todėl gali užtrukti, kol apie viską prisidomėsite tiek, kad pakaktų pasirinkimui padaryti. Pasirinkus dujinį katilą, galima dar pagalvoti apie efektyvesnį dujinį kondensacinį katilą. Taip pat yra kieto kuro katilai, kuriuos kūrenti galima briketais arba malkomis. Tarp pasirinkimų yra ir granuliniai katilai, kurie irgi yra ganėtinai populiarūs. Kiekvienas variantas turi savų pliusų ir savų minusų, pats svarbiausias dalykas yra suprasti kurios savybės jums svarbiausios ir atrasti tai, kas jas turi.

Komentarai
Kraunama...