Kaukių nauda koronaviruso akivaizdoje

0 16

Virusai ir bakterijos gali nesunkiai patekti į kvėpavimo takus. Būtent todėl atsiradus koronaviruso bangai reikia labai saugoti save ir naudoti apsaugines veido kaukes. Šitaip galima džiaugtis didesne tikimybę nepasigauti viruso, kas yra labai svarbu ypatingai tiems asmenims, kurie neturi stipraus imuniteto, serga lėtinėmis ligomis, turi kitų sveikatos sutrikimų, kuriuos virusas gali paūminti. Dažniausiai viruso sukeltos mirtys, kaip paaiškėja, yra nebūtinai dėl jo, tačiau jis turi didelės įtakos rimtam sveikatos pablogėjimui. Niekada neįmanoma žinoti kaip į jį sureaguos individualus organizmas, todėl apsisaugojimas yra geriausia ką galima dėl savęs padaryti. FFP2 respiratoriai ir vienkartinės kaukės yra dažniausiai pasirenkami variantai saugoti kvėpavimo takus, tačiau pastaruoju metu populiarėti pradėjo ir medžiaginės kaukės, dėl kurių specialistai nėra itin patenkinti, nes jos nesuteikia itin geros apsaugos.

Yra žmonių, kurie gali virusą persirgti labai lengvai, su minimaliais simptomais. Taip pat kai kuriais atvejais simptomų galima visiškai nejusti, nes organizmas puikiai su koronavirusu susidoroja. Tai reiškia, jog kai kurie žmonės su kuriais kontaktuojama gali sirgti ir patys to nežinodami, todėl atsargumas turi būti prioritetas, nes tokiais atvejais lengva užsikrėsti, kai galvojama, jog žmogus, su kuriuo bendraujama neatrodo sergantis. FFP2 respiratoriai ir vienkartinės kaukės filtruoja įkvepiamą orą, todėl į organizmą patekti bakterijoms ar virusas tikimybė sumažėja. Būtent todėl visada rekomenduojama jas nešioti ten, kur yra daugiau žmonių.

Parduotuvėse, kitose vietose, kur žmonių gali būti daugiau, labai svarbu rinktis ir papildomas apsaugos priemones. Pavyzdžiui, kaukes siūloma derinti su tinkama rankų higiena, todėl reikalingi ne tik FFP2 respiratoriai ar kitos veido kaukės, bet ir dezinfekcinis skystis, jei kur nors einate, keliaujate ar lankotės. Dabar galima nesunkiai įsigyti itin mažos talpos priemonių dezinfekcijai, todėl su savimi visuomet galima turėti produktą, kuris užtikrins švarą ir apsaugą nuo mikroorganizmų. Apsauginiai skydai veidui gali apsaugoti nuo kontakto su žmonėmis ir nuolatinio veido lietimo rankomis. Pirštinės parduotuvėje irgi gali būti puiki idėja, nes produktus, kuriuos liesite keliasdešimt kartų per dieną paliečia ir kiti pirkėjai.

Komentarai
Kraunama...