Kavos aparatai: ką reikia daryti kasdien?

0 5

Kavos aparatai yra puikus būdas nuolat mėgautis šviežiai maltos kavos skoniu ir labai paprastu jos paruošimu. Vos vienas mygtukas ir rytas tampa daug šviesesnis, tad kavos mėgėjams tai viena geriausių dovanų. Nors toks prietaisas kasdienybę tikrai gali palengvinti ir jo teikiama puikiai matoma ir suprantama, deja, daugelis pamiršta, jog jam reikia priežiūros kasdien. Žinoma, tai labai priklauso nuo pačio aparato, tačiau įprastai bent minimalius valymo darbus tenka atlikti. Nors didysis kavos aparatų valymas priklauso nuo to ką parodys pats prietaisas, nedideli valymo darbai kasdien tikrai pagerins jo tarnavimo laiką ir džiaugtis puikiu pirkiniu bus galima kasdien.

Visų pirma, daugiau dėmesio reikia skirti bendrai higienai. Kavos aparatų valymas reikalingas ne tik tuomet, kai jau pats aparatas mirksinčiomis lemputėmis ar užrašais primena apie tai, jog laikas valymui. Nedidelius valymo darbus atlikti verta kasdien. Pavyzdžiui, kasdienės priežiūros reikalauja stalčius, kuriame kaupiasi vanduo ir tirščiai. Ilgai nevalius šios vietos gali atsirasti nemalonus kvapas, o tirščiai gali pradėti pelyti. Kadangi tai yra gana nehigieniška, rekomenduojama kasdien šį skyrelį išplauti nuvalant visas apnašas. Taip pat svarbu, jog būtų plaunami piltuvėliai, jog jie neužsikimštų. Iš esmės šį darbelį taip pat galima atlikti dažnai. Šis procesas visiškai neužtrunka, o toks kavos aparatų valymas pareikalaus tik specialaus šepetėlio.

Mėgstantiems kavą su pienu prižiūrėti akyliau reikia ir pieno sistemą, kuri gali būti linkusi kimštis, jei dažnai nėra valoma. Labai dažnai patys aparatai turi funkciją, kur pieno sistema automatiškai praskalaujama, tačiau ji nėra itin gerai išvaloma, todėl čia reikia viską padaryti rankiniu būdų. Aparatui automatiškai praskalavus pieno sistemą, reikia ją papildomai pravalyti, kad nesikauptų apnašos ir pieno likučiai nepridžiūtų, nes tokiu atveju tenka aparatų detales mirkyti, šveisti. Kaskart šį reikalą sutvarkius bus galima džiaugtis, jog vėliau neatsiras nesklandumų. Ypač dažnai valyti pieno sistemą patariama vasaros metu, nes karštis, šiltas oras suteikia puikią aplinką pieno likučiams pridžiūti. Tai gali lemti neskanią kavą arba tai, jog aparatas nebegamins pieno putos. Geriau tokiais atvejais nesklandumams užbėgti už akių ir džiaugtis puikiai veikiančiu aparatu.

Komentarai
Kraunama...