Kėdė biurui

0 158

Biuro kėdės yra pats svarbiausias baldas dirbant, nes joje praleidžiama daug laiko, todėl svarbu nusipirkti tinkamas ir kokybiškas biuro kėdes, kuriose jausitės patogiai ir sėdėsite taisyklingai. Geriausiai išsirinksite kėdę tik tuomet kai ją išbandysite ir žinosite ar jūsų ūgiui tinka reguliuojamas kėdės aukštis ir ar kėdės sėdynės matmenys atitinka jūsų sudėjimą. Taip pat svarbu įvertinti ar kėdės atlošas bus jums patogus.

Kad patikrinti ar kėdės aukštis tinka ūgiui, reikia atsisėsti ant planuojamos pirkti biuro kėdės taip, kad nugara ir juosmuo glaustųsi prie atlošo. Tuomet reguliuokite kėdės aukštį taip, kad abi pėdos visiškai liestų žemę, o per kelius kojos turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Rankų padėtis turi lygiagrečiai eiti su darbo paviršiaus linija. Jei kėdė bus per aukšta jūsų ūgiui, pastebėsite, kad vidinė kelių pusė yra apkrauta per daug. Jei aukštis jums per mažas – kūnas palinks atgal ir jausite kad juosmuo yra apkrautas.

Geros biuro kėdės turi būti platesnės ir gilesnės, kad būtų patogu jose sėdėti. Standartinis kėdės plotis yra 45-50 centimetrų, o gylis turėtų būti toks, kad atsisėdus prie atlošo, nuo kelių iki kėdės priekio liktų 5-8 centimetrų tarpas. Sėdint atlošas turėtų laikyti jūsų nugarą pilnai. Žemesni žmonės dažnai sėdi netaisyklingai, nes nepasiekia atlošo, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ir susireguliuoti savo kėdę taip, kad pasiektumėte atlošą ir nekiltų jokių pavojų jūsų laikysenai.

Pasirinkus teisingą kėdę, nugaros atlošas puikiai jums tiks ir nejausite per didelės apkrovos stuburui. Apatinė kėdės atlošo dalis turi būti išlenktas taip, kaip ir natūralus stuburas yra išlenktas. Jei pasirinksite netinkamą atlošą, greitai pradėsite kūprintis. Atlošas turi būti reguliuojamas, kad būtų galima nustatyti tinkamą išlinkimo gylį ir, žinoma, aukštį. Kuo mažiau kėdės savybės skirsis nuo žmogaus turimų nugaros linkių, tuo patogiau bus ant kėdės sėdėti. Jei atlošas yra atskirtas nuo sėdynės, tai jis turi būti reguliuojamo aukščio ir pasvirimo kampo. Kampo reguliavimas leidžia atlošui perimti šiek tiek svorio, todėl mažiau apkraunama žmogaus nugara.

Komentarai
Kraunama...