Kilimų valymo patarimai

0 18

Turintys kilimą puikiai supranta, jog ši interjero detalė ne tik gražiai atrodo, bet ir saugo grindis nuo nusitrynimo. Deja, nors tai gera apsauga grindims, kilimams kartais tenka atlaikyti įvairiausias dėmes, kurios ne visada labai lengvai pasišalina. Profesionalų kilimų valymą žmonės renkasi tikrai ne kasdien, todėl didžiąją dalį laiko norisi, jog kilimų dėmės būtų sutramdomos tiesiog namuose. Visgi, jeigu iškart nepasirūpinama atsiradusia dėme, jos įsisenėja. Tuomet išvalyti jas būna labai sunku ir net profesionalus valymas ne visuomet padeda. Norint, kad kilimas ilgiau tarnautų, išliktų dailus ir džiugintu savo išvaizda kasdien, verta pasinaudoti keliais specialistų patarimais ir, žinoma, pasirūpinti, jog namuose visuomet būtų profesionalios kilimų valymo priemonės, kurios darbą visuomet palengvina.

Kaip minėta, viena didžiausių klaidų, kuri turi labai daug įtakos kilimo tarnavimo laikui ir išvaizdai, yra dėmių įsisenėjimas. Kartais atsitikus nelaimei ir išpylus kokį nors gėrimą, padažą ant kilimo, ji praleidžiama pro akis ir tikimasi, kad ateityje dėmės bus lengvai pašalinamos nuvežus kilimą valyti. Deja, tai ne visuomet išsipildo. Visgi šviežia dėmė daug lengviau pasiduoda valymui, tad jeigu nenorite iškart kilimo vežti į valyklą, labai svarbu tinkama buitinė chemija, kuri panaudojama laiku. Pirmiausia reikia su servetėle dėmę nusausinti, netrinant jos ir neleidžiant jai plisti. Tuomet turi būti naudojamos kilimų valymo priemonės, kurios padeda lengviau pašalinti dėmę. Jei buitinė chemija kilimams jūsų namuose neegzistuoja, padėti išsisukti tam kartui gali actas. Jį reikia sumaišyti su vandeniu ir purkšti ant dėmės, o po 10-15 minučių nusausinti. Kai atrodo, jog viskas nusausinta, verta padėti servetėlę ant drėgnos vietos ir prispausti ją sunkesniu daiktu. Taip bus maksimaliai sugeriama drėgmė.

Dar viena gudrybė, kuria dalinasi specialistai yra gumos pašalinimas iš kilimų. Kartais tokiame atvejyje buitinė chemija gali būti bejėgė, todėl reikia imtis kitų būdų, kurie padeda. Pavyzdžiui, jei jūsų kilime įstrigo guma, kurią išimti atrodo neįmanoma, tai reikia ne kilimų valymo priemonės, o ledukų. Sušaldžius gumą su ledukais, po poros minučių ji lengvai išsitrauks iš kilimo.

Komentarai
Kraunama...