Kodėl labai svarbu tinkamai pasirinkti kaminą?

0 3

Pašalinti dūmus iš patalpų į lauką gali kaminai, būtent todėl jie ir yra reikalingi kiekvienam individualiam namui su tam tikra šildymo sistema. Kūrenti namus galima kietuoju kuru, dujomis ar kitais būdais, o tam, kad namuose nekiltų pavojaus turtui ar sveikatai, kaminai atlieka apsauginę funkciją ir pašalina visas nuodingas, kenksmingas medžiagas iš patalpos. Žinoma, net ir pats kokybiškiausias kaminas gali būti nesaugus, jeigu žmogus juo tinkamai nepasirūpina, reguliariai nevalo. Prasta priežiūra gali sukelti ir gaisrą, todėl geriau į kamino pasirinkimą žiūrėti rimtai.

Nuo to koks, kokios medžiagos ir ar tinkamai įrengtas bus kaminas priklausys visos šildymo sistemos efektyvumas bei saugumas. Priežiūra svarbi todėl, kad jei susikaupia itin didelis kiekis suodžių kamine, trauka būna mažesnė, todėl dūmai, kenksmingos medžiagos lieka patalpoje. Paprastesnei kaminų priežiūrai galima atrasti specialių šepečių, tuomet nereikės itin daug pastangų, kad būtų užtikrintas kamino efektyvumas.

Kaminai gali būti labai įvairūs – plytiniai, iš plieno, keraminiai. Dydžiai irgi dažnai būna labai įvairūs. Dažniausiai specialistai rekomenduoja rinktis keraminius, kadangi jie pasižymi itin gera kokybe. Visgi pastaruoju metu pastebima tendencija, kad dažniau pasirenkami nedideli kaminai, tačiau ir šioje vietoje reikia atsargiai tai vertinti, nes pasirinkus itin mažą kaminą, jis gali neatlikti tinkamai savo funkcijos. Taip susiduriama su įvairiausiomis problemomis, kurios būna susijusios su šildymo sistema. Kaminai turi būti pritaikomi individualiam namui, todėl jo aukštis turi būti toks, kad būtų užtikrinama gera trauka – būtent ji yra smarkiai įtakojama kamino aukščio ir yra svarbi gaisrų išvengimui.

Jei kaminai nėra jūsų stiprioji pusė, visada rekomenduojama konsultuotis su specialistais ar gerai tokius dalykus išmanančiu pažįstamu, šeimos nariu. Neaiškūs pasirinkimai tikrai neužtikrins nei jaukumo, nei saugumo namuose. Efektyvūs sprendimai padės džiaugtis geresniais rezultatais, kurie tarnaus ilgus metus. Dažnai padėti išsirinkti gali net ir specializuotose parduotuvėse dirbantys darbuotojai, vadybininkai, kurie yra puikiai susipažinę su tam tikrais kaminų gamintojais, jų gaminių savybėmis ir kokybe. Taip galėsite džiaugtis tinkamu sprendimu savo namams.

Komentarai
Kraunama...