Kodėl siuntos kartais pasimeta?

0 95

Siuntų paieška joms pasimetus yra gana sunki, nes kartais priežastys dėl kurių siuntos nepasiekia gavėju arba pasiekia ne tuos, yra netikslingo adreso užrašymas, o atsekti vėliau būna sunku. Ypač jei tai tarptautinės siuntos – užsienietiškus adresus atsekti dar sunkiau. Būna ir problemų su paprasčiausiais laiškais, kai žmonės užrašo vardą, pavardę ir gyvenvietę, o adreso nėra, tuomet siuntos dažnai pasimeta, nes nerandama kam jų atiduoti. Kartais būna ir tokių dalykų, kai naudojamas tas pats vokas kelis kartus, todėl būna nurodyta daug duomenų, kuriuos sunku atskirti ir suprasti kam turi atitekti laiškas. Dažnai informuojama nurodyti ir telefono numerį, tuomet tokiais atvejais galima siuntėjo pasiteirauti reikiamų dalykų, bet retai kas jį nurodo, todėl kai kurios siuntos ir lieka pasiklydusios.

Siunčiant laiškus ar siuntą galima siųsti arba registruotu, arba paprastuoju paštu. Sekti ir matyti kur yra siunta per siuntų paiešką galima tik tokiu atveju, jei ji registruota, nes gaunamas tam specialus kodukas. Registruotas paštas taip pat apdraudžia siuntą nuo visokiausių netikėtumų, nemalonių situacijų. Taip pat užtikrinama, kad siuntą gaus gavėjas į rankas, todėl tai yra saugesnis variantas. Šis būdas siųsti siuntas sumažina tikimybę, kad jai pasimetus bus reikalinga siuntų paieška, nes tokiu atveju žala tikrai bus atlyginta. Paprastuoju paštu siunčiant siuntos ar laiškai nėra apdraudžiami.

Kai siunta pasimeta, bet kokiu atveju reikia pildyti dokumentą, kurį dabar galima supildyti ir internetu. Ten nurodama siuntos informacija, o vėliau vyksta siuntų paieška. Kartais atrandamas ir paprastu paštu siųstas daiktas, tačiau ne visuomet pasiseka. Pildoma forma leidžia greičiau atsekti siuntos informaciją, todėl siuntų paieška vyksta operatyviau. Je vis dėl to nepasiseka rasti siuntos, tenka atlyginti žalą ir dažniausiai ji būna piniginė bei atlyginama siuntėjui, o ne gavėjui.

Pasitaiko ir norinčių apgauti dėl kompensacijos. Išsiunčiamas siuntinys, užrašoma didesnė jo vertė nei iš tiesų yra, o vėliau meluojama, kad siunta nebuvo gauta. Jei atvejai būna įtartini, jie būna perduodami policijai, kad jie užsiimtu tyrimu.

Komentarai
Kraunama...