Nauja valtis: ką verta žinoti renkantis?

0 25

Orams šylant tikrai daugeliui norisi atsinaujinti savo seną įrangą ir įsigyti naują valtį. Net ir neturintiems, bet galvojantiems apie šį pirkinį greičiausiai norisi išsirinkti geriausią variantą. Žvejoti mėgstantiems arba dažnai stovyklauti išvykstantiems valtis tikrai nepakeičiama, tai ir gera pramoga, ir puiki įranga norint pažvejoti toliau nuo kranto. Neturintys valčių pirkimo patirties turėtų žinoti kelis esminius dalykus – valties dydį reikia rinktis pagal savo poreikius, medžiaga turi būti kokybiška ir ypač daug dėmesio reikia skirti valties sujungimams. Taip pat iškart įvertinkite ar reikalingi valties varikliai, nes jei irklinės valties neužtenka, reikia iškart pirkti varianta su specialia vieta varikliui. Taigi, ko nepamiršti renkantis valtį?

Visada didelį dėmesį reikia skirti dugnui, nes jo stabilumas labai svarbus kai kuriais atvejais. Žinoma, jei pagrindinis dalykas, kurio jums reikia iš valties yra paprasti pasiplaukiojimai, kurie nėra ilgi ir reikalingi tik pramogai, tuomet dugnas neturi daug reikšmės, tačiau žvejams ar mėgstantiems pasiplaukioti dažniau ir ilgesnius atstumus, dugnas turėtų būti vienas pagrindinių kriterijų. Pripučiamos valtys dažniausiai būna su pripučiamu arba kietu dugnu. Ilgiems pasiplaukiojimams ir žvejams siūloma rinktis valtį su kietu dugnu. Ji gali būti iš faneros arba aliuminio. Kietas dugnas yra stabilesnis, todėl valtyje patogiau praleisti daugiau laiko ir prireikus atsistoti. Dažniausiai žvejojant atsistoti tikrai prireikia, todėl ir stabilesnis dugnas nepamaišys.

Dėmesį reikia atkreipti ir į tai ar valtis turi vietą variklio įrengimui, nes jeigu neturi, jums ateityje valties varikliai nebus montuojami, tad galėsite plaukioti tik naudojant irklus. Norint labai paprasto valties varianto ir negalvojant apie patogesnius pasiplaukiojimus, tai gali būti gana praktiškas sprendimas ir nekainuojantis per daug, tačiau dažniausiai valties varikliai būna daugeliui reikalingi ir po kiek laiko tikrai galvojama apie rimtesnę valtį. Taigi, kai kuriais atvejais geriau iškart apsispręsti ir pirkti geresnį variantą, jei manote, jog ateityje irklų gali nebepakakti.

Kad lengviau būtų nuspręsti kokio dydžio valties reikia, pagalvokite su kiek draugų dažniausiai vykstate žvejoti ar su kiek šeimos narių norėtumėte pasiplaukioti stovyklavimo metu. Taip iškart bus lengviau pagalvoti kiek vietų valtyje jums reikia.

Komentarai
Kraunama...