Nuo ko priklauso tarptautinių krovinių pervežimo kainos?

0 95

Paskutiniaisiais metais galima pastebėti kaip daugėja į Lietuvą ir iš jos vežamų įvairių krovinių. Pastaraisiais metais pastebimi aiškūs pakitimai į gerąją pusę, todėl logistikos sritis atneša daug džiaugsmo šalies ekonomikai. Skaičiuojama, kad dabar rodikliai yra daug geresni, todėl eksportas šalyje tik gerės, jei ir toliau viskas klostysis taip gerai. Kadangi logistikos įmonių, kurios teikia krovinių vežimo paslaugas yra daug, kainos nuolat keičiasi, kadangi reikia išlaikyti jų konkurencingumą. Žinoma, gabaritiniai kroviniai, pavojingi kroviniai, nestandartinių dydžių kroviniai yra įvertinti skirtingomis kainomis ir dėl skirtingo tokių krovinių vežimo sunkumo jos ir liks skirtingomis, tačiau pačių kainų kitimą lemia kelios priežastys. 

Įprastai didelės logistikos įmonės labiau užsiima sunkiasvoriais kroviniais, todėl labai dažnai kaina yra vertinama pagal krovinio tipą. Tiek gabaritiniai kroviniai, tiek negabaritiniai gali būti pavojingi, taigi  jei vežamas pavojingas turinys kaina taip pat keičiasi – kyla. Sudaryti galutinę kainą gali ir maršrutas, kilometrų kiekis irgi svarbus faktorius. Didesnis krovinio svoris daugeliu atveju taip pat lemia didesnę kainą. Taigi, kiekvienoje įmonėje atsižvelgiama į šiuos kriterijus ir pagal tai apskaičiuojama galutinė paslaugos kaina. 

Dar vienas faktorius dėl kurio gabenami negabaritiniai arba gabaritiniai kroviniai vienu metu gali kainuoti daugiau, kitu – mažiau, yra sezoniškumas. Pastebima, kad į Lietuvą ir iš jos krovinių vežama mažiau vasaros metu, nors kai kuriose kitose šalyse vasaros metas yra pats darbymetis. Vasarą Lietuvoje sumažėja vartojimas, o daug kas taip pat atostogauja, todėl ir krovinių kiekis tampa mažesnis. Labai dažnai transporto įmonių darbo sumažėja ir po didelių tarptautinių švenčių, tokių kaip Kalėdos ar panašios šventės. Po švenčių žmonės linkę pataupyti, todėl mažiau perka – taip apmiršta rinka, tačiau praėjus šiek tiek laiko vėl atsistato. 

Taigi, kainos priklauso nuo daug veiksnių – joms turi įtakos ne tik pati transporto priemonė, bet ir joje esantis turinys, jo dydis, išmatavimai, pakavimas, pavojingumas, svoris ir net krovinio tipas ar sezoniškumas, todėl iškart numatyti kainos nepasitarus su specialistais yra gana sunku. 

Komentarai
Kraunama...