Patalynės audinių savybės

0 134

Flanelė ir Egipto medvilnė

Flanelės medžiaga yra medvilninis pašiauštas audinys, kuris pasižymi vidutiniu storumu. Vaikiška patalynė iš šios medžiagos taip pat gaunasi nebloga, tačiau dažnai skalbiant nusiskalbia pūkelis, kuris švelniai glunda prie kūno. Kad tokia problema neištiktų po pirmų skalbimų, reikia teisingai ją tausoti. Visų pirma, skalbiant pūkelis visuomet nusiplauna, tačiau nuo priežiūros priklauso tai, kiek laiko jis laikysis. Geriausia iškart pirkti tankią flanelę, kuri automatiškai bus kokybiškesnis pasirinkimas. Taip pat šią medžiagą reikia skalbti švelniu rėžimu, o geriausia dar ir įdėti į skalbimo maišelį – taip flanelės patalynė nesitrins ir ilgiau neatsiras kamuoliukų, išsilaikys pūkelis.

Egipto medvilnė pasižymi dideliu celiuliozės kiekiu. Taip yra todėl, kad Egipte medvilnės augalas labai palankiai auga. Celiuliozės medvilnėje būna apie 95 procentai, visą kitą sudari riebalai, pigmentai ir kita. Svarbiausi dalykai medvilnėje yra plaukelių storis ir ilgis, kurie būna nulemti augalo veislės, todėl geriausia rinktis plono pluošto medvilnę, o ji ir yra auginama Egipte. Vaikiška patalynė iš flanelės tiks ne alergiškiems vaikams.

Sintetinis ar natūralus audinys?

Šiais laikais ir sintetiniai audiniai tampa labai kokybiški, todėl neretai tenka pagalvoti kurį varianta, natūralų ar sintetinį, rinktis. Alergiškiems kūdikiams ir vaikams, sintetinė vaikiška patalynė bus daug geresnis variantas nei natūrali, nes kai kurios natūralios patalynės pasižymi savybėmis, kurios sukelia vaikams alergines reakcijas. Žinoma, sintetika nelabai tinka gausiai prakaituojantiems nes neleidžia odai kvėpuoti, taip pat blogiau sugeria drėgmę. Kolkas specialistai nurodo, kad bent jau suaugusiems ir vaikams, kurie alergijų neturi, labiausiai turėtų patikti lininiai, medvilniniai ir šilkiniai audiniai. Šilkas alergijų neiššaukia, todėl gali tikti ir vaikiškai patalynei.

Drėgmę geriausiai sugeria šilkas ir linas, todėl tokie puikiai tiks prakaituojantiems ir nemėgstantiems miegoti drėgmėje. Medvilnė taip pat sugeria drėgmę neblogai, tačiau ne taip gerai kaip prieš tai minėti audiniai. Oro pralaidumas yra geresnis tų medžiagų, kurios yra retesnės. Tokias medžiagas geriausia rinktis vasarą. Lininė medžiaga, tokiu atveju, geriausias pasirinkimas, nes ji nešildo ir vedina odą. Kadangi linas sumažina pragulų tikimybę, šios audinio patalynė tinka ligoniams.

Komentarai
Kraunama...