Patalynės audinių skirtumai

0 194

Išsirinkti patalynės raštus, spalvas ir dizainus nesunku. Tereikia pasitelkti vaizduotę ir gerai žinoti ko norisi ir kas tinka jūsų miegamajame kambaryje. Daug sunkiau žinoti koks audinys yra kokybiškas ir kuris labiau tiks jums. Suaugusiųjų ar vaikiška patalynė gali būti siuvama iš daugelio audinių ir kiekvienas pasižymi skirtingomis savybėmis, kokybe ir ilgaamžiškumu.

Satinas

Satino audinys pasižymi blizgumu, patvarumu ir gana lygiu, kūnui maloniu paviršiumi, kuris yra labai vertinamas. Jis pasižymi atsparumu dėvėjimui, todėl pasižymi ilgaamžiškumu. Medvilninis satino audinys labai primena šilką, tačiau geriau sugeria dėmesį, lengviau dažosi ir yra šiek tiek stipresnė ir patvaresnė medžiaga. Dažnai satino audinyje galima rasti poliesterio, bet tuomet audinys drėgmę sugeria daug blogiau, ant paviršiaus atsiranda kamuoliukų, tačiau medžiaga būna stipresnė.

Šveicariškas satinas yra labiau skirtas alergijų kankinamiems žmonėms. Ši medžiaga yra pagaminama iš ekologiškos medvilnės, kurios sėklos būna genetiškai modifikuotos ir auginamos ekologiškai, nenaudojant jokių augimą skatinančių ar kenkiančių medžiagų. Šie audiniai dažnai būna natūralių spalvų, kad dažai nekeltų alergijų. Šveicariško satino vaikiška patalynė puikiai tinka kūdikiams ir mažamečiams, nes taip nesukeliamos alergijos ir suteikiamas komfortas vaikų miegui, kuris augančiam organizmui yra labai svarbus dalykas. Tokia medžiaga yra labai brangi ir sudaro tik apie 1 procentą medvilnės auginimo. 

Damastas ir batistas

Dmastas tai labai stiprus audinys, kuris įprastai būna raštuotas ir tankus. Augaliniais raštais pasipuošęs damastas būna lygios spalvos arba pasižymi spalvotų siūlų juostelėmis arba langeliais. Tai gana kokybiška medžiaga, kuri turi blizgesio, prabangos ir tinka vasarinėms patalynėms.

Batistas yra plonas medvilninis audinys. Tai drobinio pynimo medžiaga, kuri šiek tiek persimato. Vaikiška patalynė dažnai būna gaminama iš šios medžiagos. Tai taip pat geras pasirinkimas vasarinėms patalynėms, nes ši medžiaga gana laidi orui, todėl leis odai kvėpuoti. Dažomas įvairiais raštais ir spalvomis. Ši lengva, tvirta ir minkšta medžiaga yra naudojama ir vestuvinėms suknelėms, nes pasižymi švelnumu ir puikiai tinka ekologijos fanatikėms, ir toms, kurių vestuvinė suknelė bus vintažinio stiliaus.

Komentarai
Kraunama...