Patarimai ketinantiems statytis namus

0 82

Dauguma žmonių, kurie žada statytis ar jau statosi namą, pervertina savo galimybes, kurios susijusios su turimais finansais. Būtent ši priežastis labai pablogina namų statymosi patirtį. Taip namai lieka nepabaigti, o kartais net ir neapgyvendinti. Žinoma, daugeliu atveju labai padeda kredito unija, tačiau ne kiekvienas renkasi tokias paslaugas ir palieka namus pilnai nepastatytus ar neįrengtus. Specialistai teigia, kad taip dažniausiai įvyksta tuomet, kai žmonės stengiasi namus pasistatyti patys, pagal savo žinias. Kad statant namus susidurtumėte su kiek įmanoma mažiau problemų, reikia atsiminti kelis dalykus.

Visų pirma, ekspertai tikina, kad nevertėtų pirkti sklypą ir tik po to planuotis namus. Kaip žinoma daugelis pradeda namo statybas nuo sklypo pirkimo, kartais nutinka taip, jog sklypą turima jau kelis metus, o namą prisiruošiama pasistatyti tik po kurio laiko, kai kredito unija suteikia paskolą. Pirmiausia specialistai sako atkreipti į tai kokio namo norisi, kiek ploto jis užims ir tik tada galvoti kur reikėtų jį statyti, kitaip nupirktas sklypas gali būti netinkamoje vietoje, per mažas ar per didelis. Dažnai pasitaiko taip, kad prastame sklype statomas prabangus namas, o tai reiškia, kad jei kada nors prireiks jį parduoti, tai jo kaina ženkliai kris ir jis tikrai neatsipirks. Taigi, tokiu atveju žmonės patiria daug nuostolių, nes iki galo visko neapgalvoja. Jei iš kredito unijos taip pat buvo paimta paskola, tuomet nuostoliai dar nemalonesni.

Statybos tikrai brangus procesas ir kai kurie galvojantys apie namo statybą pamiršta, kad biudžeto nusistatymas pirmas žingsnis ką reikia padaryti. Jei kruopščiai suplanuojamas biudžetas, tuomet nereikia susidurti su neplanuotomis išlaidomis, kurios tikrai nebūna malonios jokiam žmogui. Namą statantys, kurie iškart pasiėmė paskolą, greičiausiai biudžetą jau bus numatę ir susidėlioję, tačiau iš savo santaupų planuojantys pasistatyti namus dažnai nusivelia, kai biudžeto nenusistato iškart, nes galiausiai paskolos vis tiek prireikia. Taigi, planavimas yra pati svarbiausia statybų dalis, be jo bus laba sunku įgyvendinti planus taip, kad nekiltų nemalonumų.  

Komentarai
Kraunama...