Perspektyvos logistikos ir ekspedijavimo srityje

0 91

Tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse pradėjo populiarėti logistikos vadybininko profesija. Logistikos sritis yra tiesiogiai susijęs su eksportu, kuris yra vienas svarbiausių dalykų šalių ekonomikai. Kylantys eksporto rodikliai – geras ženklas, o transportavimas ir prekyba yra du procesai, kurių pabaigos dar ilgai tikrai nebus. Dėl šios priežasties logistikos perspektyvos nuolat didėja ir atsiranda didesnis poreikis geriems šios srities specialistams. Studijų programos visai neseniai pradėjo ruošti labai kryptingas studijų programas, kurios dabar išskirtos taip, kad būtų ruošiami ir tik logistikos sričiai dirbsiantys specialistai. Perspektyvos ir populiarėjimas vis pritraukia daugiau studentų, kurie nori sužinoti apie logistikos procesus, veiksmingas transportavimo strategijas, kaip vyksta negabaritinių krovinių vežimas ar kokiais būdais krovinius gabenti yra patogiausia.  

Norintys dirbti logistikos įmonėje, turi žinoti, kad jiems labai reikalingi specialistai, mokantys ne vieną užsienio kalbą. Dirbti tenka ir su vakarų, ir su pietų bei rytų rinkomis, todėl kalbos padeda komunikuoti su kitais vadybininkais, klientais bei vežėjais. Ekspedicijos vadybininkais logistikos įmonėse dirbantys asmenys dažnai paskirstomi ir jiems atitenka rytų arba vakarų, pietų rinka. Komunikuojant su rytų šalimis rusų kalba yra būtina, o kitoms rinkoms užtenka anglų kalbos. Geriausia mokėti abi, tuomet į tai atsižvelgia darbdaviai ir darbuotojams tenka daugiau privalumų. Kitos užsienio kalbos taip pat labai vertinamos, todėl svarbu bandyti išmokti bent vieną papildomą, jei turite tam laiko ir galimybių. Juk įprastų ir negabaritinių krovinių vežimas vyksta nuolat ir į visokiausias šalis, todėl bet kokia papildoma užsienio kalba tikrai nepasimaišys.  

Neturint darbo patirties logistikos srityje ar nežinant nieko apie negabaritinių krovinių vežimą tikrai nereikia galvoti, jog darbo logistikos įmonėje negausite. Kadangi perspektyvos didelės ir įmonių susijusių su ekspedicija ir logistika tik daugėja, tai jaunimui dažnai sukuriamos palankios sąlygos dirbti ir apsimokyti. Kartais suteikiama galimybė prieš pradedant dirbti pasipraktikuoti, o tai gana geras būdas išsiaiškinti ar jums tinka logistikos sritis ir ar darbdaviui tinka jūsų savybės tokiam darbui. Išbandžius save būna daug lengviau priimti sprendimus. Verta žinoti, jog logistikos ar ekspedicijos vadybininkai turi pasižymėti gera orientacija bei reakcija, sugebėti maloniai bendrauti, mokėti dirbti komandoje ir strategiškai gerai mąstyti.  

Komentarai
Kraunama...