Respiratoriai – kvėpavimo takų apsauga

0 0

Dabar itin aktualus koronavirusas tikrai sukėlė daug diskusijų ir didžiulį susidomėjimą veido kaukėmis, kadangi kiekvienas nori užsitikrinti, jog su šiuo virusu susidurti nereikės. Nors stiprų imunitetą turintiems virusas retai būna itin pavojingas, kai kuriems jis gali paskatinti rimtas problemas ir netgi mirtį. Didelis užsikrėtimų skaičius pasaulyje tikrai gali nemenkai išgąsdinti, o šimtu procentu apsaugančios priemonės kol kas nėra. Žinoma, kai kurios apsauginės kaukės siūlo ganėtinai neblogą apsaugą, o kad būtų dar labiau sumažinama užsikrėtimo tikimybė siūloma naudoti papildomas priemones. FFP2 respiratoriai yra viena iš perkamiausių apsauginių kaukių, o kaip papildomą apsaugą galima naudoti specialius skydus veidui, pirštines, dezinfekavimo skystį. Nors daugelis sutiktų, kad pati geriausia apsauga yra buvimas namuose, kartais tokios galimybės nėra, todėl reikia savo sveikata pasirūpinti maksimaliai, jog viešose vietose tikimybė užsikrėsti būtų kiek įmanoma minimali.

Vienkartinės kaukės gali pasiūlyti apsaugą porai valandų, kadangi jos sudrėkusios tampa nebeefektyvios. Nors jos kurį laiką filtruoja orą, vis tiek yra labiau skirtos sergančiajam, nes apsaugo nuo užsikrėtimo virusu aplinkinius. FFP2 respiratoriai gali būti dėvimi iki 8 valandų, kadangi jie turi filtrą ir yra sukurti saugoti būtent jį dėvintįjį asmenį. Respiratoriai yra gerai apsauga ne ik virusų ir bakterijų plitimo akivaizdoje, bet ir norint apsisaugoti nuo kenksmingų dulkių darbo vietoje.

FFP2 respiratoriai turi būti užsidedami pagal tam tikras instrukcijas kaip ir visos apsauginės kaukės tam, kad jie būtų efektyvus saugojant nuo užsikrėtimo virusu. Daugelis vis dar nežino kaip teisingai užsidėti veido kaukę, todėl padidina sau riziką susirgti. Pirmiausia, labai svarbu nuolat dezinfekuoti rankas – tai turi būti ir tuomet kai ruošiamasi nepanaudotą, naują kaukę paimti į rankas. Dezinfekcija užkerta kelią bakterijų, mikroorganizmų atsiradimui ant kaukės, todėl ją užsidėjus žinosite, jog ji neužteršta. Kaukės nešiojimo metu rankomis jos liesti taip pat negalima. Nusiimti kaukę reikia imant už raištelių, pačios kaukės neliečiant. Dar vienas svarbus dalykas – nepamiršti, jog kaukė turi būti uždedama taip, jog šonuose neliktų tarpų orui skverbtis.

Komentarai
Kraunama...