Respiratorių nauda: kaip apsisaugoti nuo viruso?

0 4

Virusai tikrai gali išgąsdinti, nes jie gali ne tik pabloginti esamas, bet ir sukelti kitas ligas, pabloginti sveikatos būklę. Atsiradus koronavirusui, tikrai galima pastebėti kaip daugelis panikuoja dėl galimybės užsikrėsti, todėl labai svarbu nepamiršti tinkamos apsaugos. Žinoma, kol daugelis teigia, kad geriausia apsauga yra FFP3 ir FFP2 respiratoriai, kiti sako, kad nėra ko eiti iš namų. Abi nuomonės yra gana teisingos, kadangi buvimas namuose ir kontakto neturėjimas su kitais žmonėmis, tikrai puiki apsauga nenorint užsikrėsti, tačiau reikia nepamiršti, jog ne visi gali būti namuose – vieniems reikia dirbti ir nėra galimybės to daryti namuose, kitiems reikia apsilankyti pas daktarus arba pasirūpinti kitais šeimos nariais. Tuomet išeinant iš namų ir lankantis viešose vietose svarbios kaukės, FFP3 ar FFP2 respiratoriai, apsauginiai skydai veidui, pirštinės ir panašios priemonės. Taip galima išlaikyti kontaktus daug saugesnius.

Vienkartinės apsauginės kaukės tikrai nėra pats geriausias būdas apsisaugoti, tačiau daug nekontaktuojant ir nesilankant viešose vietose, jos gali ir pakakti. Tačiau parduotuvėse labai rekomenduojamos pirštinės, kaukės ir net skydai, jei žmonių yra daugiau ir kontaktas neišvengiamas. Didžiausią apsaugą suteikia FFP2 respiratoriai, kurie filtruoja 95 procentus oro dalelių ir FFP3 respiratoriai, kurie filtruoja 99 procentus. Kitos priemonės tokio efektyvumo negarantuoja. Žinoma, jei šias priemones pavyksta suderinti su kitomis apsauginėmis priemonėmis, procentas užsikrėsti tikrai labai sumažėja, tačiau šimtaprocentinę apsauga teikiančių priemonių nėra.

Apsauginiai skydai, kurie vis dažniau yra naudojami parduotuvėse, medicinos įstaigose yra puikus būdas papildomai apsisaugoti ne tik nuo kontakto, bet ir nuo savo rankų, kuriomis nejučia veidą liečiama šimtus kartų. Jie naudojami vieni nėra itin veiksmingi, bet kartu su FFP3 arba FFP2 respiratoriais, jie puikiai pagerina apsaugą ir neskatina papildomo diskomforto.

Kalbant apie aukščiausios apsaugos FFP3 respiratorius svarbu paminėti, jog jie apsaugo ir nuo didesnio dulkių kiekio, aerozolių, kenksmingų medžiagų dirbant farmacijos pramonėje, taip pat ši priemonė veiksminga ir nuo asbesto. Prasiskverbimas pro šią kaukę turi nedidelę tikimybę – tik 2 procentus, kas yra tikrai labai puiku lyginant su kitomis priemonėmis.

Komentarai
Kraunama...