Sėdimas darbas: kaip jį palengvinti?

0 11

Sėdimas darbas tikrai nėra lengvas ir nors daugeliui jis atrodo daug geresnė alternatyva nei kiekvieną dieną darbe aktyviau judėti, deja, žmonės su tuo nesutinka. Įrodyta, kad sėdimas darbas kenkia, jei negebama padaryti dažnų pertraukėlių, ilgai nekeičiama pozicija ar darbo vieta yra nepatogi. Netgi nuovargis po darbo dienos jaučiamas labai panašus kaip ir tų žmonių, kurių darbas yra aktyvesnis. Iš esmės jokios didelės naudos sėdimas darbas neturi ir to padariniai gali būti labai prasti ateityje, tačiau palengvinti tokį darbą tikrai galima. Svarbiausia daug domėtis ergonomika ir kaip sukurti malonią, patogią ir sveiką darbo aplinką.

Kompiuterio stalas yra vienas iš tų baldų, kuris turi labai daug įtakos darbuotojo patogumui. Kadangi tikrai sunku tiesiog išbūti visą dieną prie stalo, dar sunkiau prie jo būti jei jis yra nepatogus. Tada pridėkime dar nepatogią kėdę ir žmogus tikrai savo darbu nebesidžiaugs. Nepatogumas sukelia diskomfortą, dėl kurio žmogus gali pajausti skausmus, jaustis nemaloniai, todėl labai daug jo dėmesio yra sutelkiama į šiuos negatyvius dalykus, o ne į darbą. Taigi, negana to, jog žmogus jaučiasi prastai, skauda nugarą, bet taip pat prastėja ir darbo rezultatai. Dabar alternatyvų baldams yra labai daug ir tikrai vis daugiau jų yra pritaikyti individualiam žmogui, jo ūgiui, kad patogumas būtų užtikrinamas kiekvienam.

Kuo labiau reguliuojami baldai, tuo geriau užtikrinama, jog darbuotojai bus geresnės savijautos, energingesni. Kompiuterio stalas, kurio aukštis reguliuojasi bus ne tik ilgalaikė investicija, bet ir sukels daug teigiamų emocijų kiekvienam dirbančiam biure. Lygiai tokį patį patariama pirkti ir augantiems vaikams, kad nereikėtų nuolat derinti naujų stalų su vis besikeičiančiu vaiko ūgiu. Puiku jei perkamas ne tik reguliuojamas kompiuterio stalas, bet ir reguliuojama kėdė. Jos atlošas, rankenos, aukštis turi įtakos kūno apsikrovimui sėdint, tad patogumas užtikrina sveikumą.

Kiekvienas skirtingo ūgio žmogus turi sėdėti prie stalo taip, kad kojos pilnai būtų padėtos ant žemės ir per kelius sulenktos 90 laipsnių kampu. Taip pat būtina, kad kompiuteris būtų žmogaus akių lygyje. Būtent tokius faktorius padeda užtikrinti reguliuojami baldų aukščiai kiekvienam žmogui.

Komentarai
Kraunama...