SPF – būtinas: nuo saulės reikia slėptis

0 12

Daug kam įdegis atrodo didelis vasaros sezono privalumas, kuris leidžia atrodyti dailiau, džiaugtis gražesne oda. Nors labai ilgą laiką žmonės įdegio su žala nesiejo, nes tai atrodė natūralus procesas ilgą laiką praleidžiant saulėje, tačiau vis dažniau viešojoje erdvėje galima rasti informacijos, kuri nurodo, kad įdegis tikrai negerina odos būklės, o saulės spinduliai yra tokie žalingi, kad gali paskatinti net ir odos vėžį, jei nenaudojami įdegio kremai su spf. Kiekvieno žmogus kūnas kurį laiką geba apsisaugoti nuo saulės, tačiau tas laikas yra trumpas. Būtent odos patamsėjimas būnant saulėje parodo, jog organizmas stengiasi atsilaikyti pavojingiems saulės spinduliams. Įdegis išlieka neilgai, jei po saulės vonių kurį laiką nesirodoma saulėje. Dažnai nedrėkinant odos po saulės vonių galima greitai pastebėti ir išsausėjimus, pleiskanojimą, kas tikrai nėra gerai, jei norisi džiaugtis dailia oda dar ilgai.

Drabužiais dengti odą tikrai labai patariama, taip saulės spinduliai nepasieks pačios odos ir nepadarys negrįžtamos žalos. Žinoma, labai norintiems pasideginti galima naudoti didelį SPF turinčius kremus. Taip saulė kenks mažiau ir nors įdegti bus sunkiau, vis tiek pavyks įgauti atspalvį. Kuo didesni skaičiukai nurodyti ant kremo, tuo geresnė jo apsauga. Be abejonės labai svarbu suprasti, kad priemonės reikia negailėti. Jei užsitepsite labai mažą kiekį SPF 50, tai tokio kremo apsauga nuo saulės tikrai neatspindės to, kas yra užrašyta ant pakuotės. Reikia jo tepti tinkamą kiekį, kad būtų išgauta reikiama apsauga.

Net ir SPF apsauga dažnai labai rekomenduojama išvis vengti saulės aktyviausiomis valandomis. Nuo 11 iki 16 valandos dažniausiai nudegimų tikimybė yra itin aukšta. Jei saulėje praleidžiate nedaug laiko, o oda yra labai šviesi, tokiu metu nudegti galima vos per kelias minutes. Kiekvieną kartą po maudynių reikia SPF užsitepti iš naujo, nes net ir labai vandeniui atsparios priemonės kažkiek nusiplauna. Jei su apsauginėmis priemonėmis įdegti odos nepavyksta, visuomet atspalvį padės išgauti savaiminio įdegio kremai.

Labai svarbu suprasti, kad saulėje būnama ne tik tuomet, kai atostogaujama ir esama prie vandens. Net ir pjaunant žolę kieme dienos metu, žmonės yra labai pažeidžiami, todėl visus darbus reikėtų stengtis lauke atlikti anksti ryte ar vėliau vakare. Dar geriau jei tai daroma tik kai naudojamas itin aukštą apsaugą turintis kremas nuo saulės.

Komentarai
Kraunama...