Sužadėtuvių žiedai ir jų priežiūra

0 225

Kaip prižiūrėti žiedus?

Kad papuošalas išlaikytų naują savo išvaizdą ir visuomet spindėtų lyg ką tik gautas, kartais jam reikia skirti daugiau priežiūros. Sužadėtuvių žiedus prižiūrėti nėra sudėtinga, tačiau manyti, kad jo nereikia valyti yra labai klaidinga. Kasdien nešiojant žiedą, ypač puoštą brangakmeniais, deimantais ar kitokiais akmenėliais, kaupiasi dulkės, purvai ir net visokie muilo likučiai ir kita. Tokiu atveju sužadėtuvių žiedai netenka blizgėjimo, tampa apsinešę. Kartais dirbiniai net papilkėja, nes yra veikiami tokių veiksnių kaip indų plovikliai, kremai, maistas, kosmetinės priemonės.

Žiedo valymui galima atrasti priemonių tiek specializuotose parduotuvėse, tiek savo namų lentynose, tad prižiūrėti žiedus tikrai nėra sunku. Geriausia valymu užsiimti kas dvi savaites, tačiau jei nenusiimate žiedo net ir sportuodamos, geriau pavalyti jį dažniau. Valymui negalima naudoti jokių chemikalų, acetono, chloro, baliklio ir jokios kitos chemijos, nes tai pažeidžia brangakmenius, auksą ar kitą metalą. Tai pat tokios valymo priemonės gali sukelti alergiją.

Valymui galima naudoti muilą ir šilta vandenį. Dubenėlyje sumaišius vandens ir šiek tiek, tarkime, indų ploviklio panardinkite žiedą ir palikite apie 10 minučių. Kad deimantas būtų blizgesnis galite įlašinti šiek tiek amoniako, bet tai tikrai nėra būtina. Jei sužadėtuvių žiedai buvo paveikti kvepalų ar kokių nors kitų kosmetinių priemonių, galima žiedą švelniai pašveisti dantų šepetėliu, kurio šeriai yra labai minkšti. Taip pašalinsite tvirčiau besilaikančias apnašas.

Žiedą valyti galima ir langų valiklio bei vandenilio peroksido mišiniu. Į jį žiedą reikia pamerkti 20 minučių. Žiedas liks puikiai išvalytas ir dezinfekuotas. Tuomet galite švelniai žiedą pašveisti ir palikti išdžiūti. Sidabrą galite valyti sodos ir acto mišiniu. Į šį mišinį įdėtą žiedą reikėtų palaikyti pora valandų. Mišiniui reikia stiklinės acto ir poros šaukštu sodos.

Kad žiedo nereikėtų dažnai valyti, galite pasistengti nemūvėti jo, kai sportuojate, gaminate, tvarkotės ir valote namus. Šių procesų metu sužadėtuvių žiedai gali būti įlenkti, subraižyti ar paveikti ir chemijos, kurią naudojate tvarkantis. Gaminant žiedas gali būti išaliejuotas, o laikui bėgant ir nublukti.

Komentarai
Kraunama...