Vaikiška patalynė: kaip pasirinkti?

0 30

Kokybiškas kūdikio, vaiko miegas yra vienas svarbiausių dalykų, kuris turi reikšmės jo savijautai. Išsimiegoję vaikai būna energingesni, sveiki, todėl tėvų užduotis suteikti vaikui tokią aplinką, kad jis galėtų kuo puikiausiai išsimiegoti. Dažniausiai vaikai miega didžiąją dalį paros, todėl labai svarbu užtikrinti patogius, švelnius ir minkštus patalus. Žinoma, vaikiška patalynė šiais laikais gali būti visokia, todėl ne visuomet lengva išsirinkti geriausią variantą.

Pirmaisiais kūdikio mėnesiais pagalvės nereikia, tačiau verta žinoti kokią reikės rinktis ateityje vaikui kiek paaugus. Idealiausiai pasirinkti kūdikio pagalvę bus galima pagal jo peties aukštį. Pati pagalvė turėtų būti tokio paties pločio kaip ir lovytė ir ne didesnė. Mažam kūdikiui reikia plonos pagalvėlės, kuri gali būti ir sulankstytas pledas ar kita medžiaga. Augant vaikui jo pagalvę reikia derinti prie jo stuburo, kad ji būtų taisyklinga. Labai svarbu rinktis vaikams tinkamas medžiagas, kurios yra nepavojingos, antialerginės ir užtikrina gerą vaiko savijautą. Geriausias pagalvės užpildas yra žąsų pūkai, nes tai labai ekologiškas ir švarus užpildas, kuris nesukelia jokių nemalonumų. Taip pat galima rinktis pagalves ir su skalbiama vilna, tuomet visuomet be problemų galima pagalvę greitai išskalbti.

Visa vaikiška patalynė turi būti kokybiškos medžiagos ir užpildu, kad vaikas jaustųsi patogiai, todėl reikia atsižvelgti ir į antklodės kokybę. Vėlgi universaliausia antklodė yra su skalbiama vilna, o užvalkalas gali būti iš natūralios medvilnės, nes ji leidžia vaiko odai lengvai kvėpuoti. Atkreipti dėmesį reikia ir į tai, kad vienos antklodės neužteks, nes vasaros ir žiemos metu naudojamos skirtingos. Vasaros metu kartais užtenka vaiką užklot ir su švelniu vilnos pledu, kuri yra be galo tinkama dėl drėgmę sugerti drėgmę. Ji suteikia malonias sąlygas vaiko miegui, teigiamai veikia odą ir net pagerina kraujotaką.Kai vaikiška patalynė paruošta, būtinas ir čiužinys, kuris būtų purus ir minkštas ir netraukiantis dulkių, kurios vaikui gali iššaukti alergijas. Dažniausias pasirinkimas yra merinosų avių vilna, tuomet vaikas šildomas iš apačios ir nereikia jo apkrauti per storomis antklodėmis.

Komentarai
Kraunama...